Berounka 2 - reka | Rybářské revíry

Berounka 2 - reka

  • 25.4.2014 18:06

Popsat Berounku 2 je dost komplikované, protože to je rozmanitý revír. Začneme tím, že revír Berounka 2 začíná na jezu v Karlštejně-Klučicích a končí jezem v Mokropsech. Řeka má písčité až štěrkovité dno. I když nejde o nijak hluboký úsek, je zde dost sumců. Chytit v letních měsících sumce není žádná vzácnost , občas bývá neustálé hltání malých sumců na obtíž. A to zejména při lovu úhoře. Úhoř je další významnou rybou revíru. Loví se hlavně koncem jara a začátkem léta. Loví se hlavně pod jezy a v peřejích. Z dravců je důležité zmínit významného predátora štiku. Revír je plný ouklejí, hrouzků a plotic, tak se i přes velký rybářský tlak dravcům daří. Okoun a candát je zastoupen v menší míře. Kaprů a cejnů je díky několika velkým jezům a častému vysazování dost. V proudných úsecích se dá ulovit parma a ostroretka(parma celoročně hájena). V jarních a letních měsících se jezdí na Berounku 2 na úhoře. Táhnou, tak se dají ulovit téměř všude. Loví se jak na rousnici i rybičku. Pro plavačkáře doporučuji úsek nad jezem v Mokropsech. S konstantní hloubkou kolem metru a půl, slabým proudem a rozmanitou škálou ryb jde o ideální úsek. 100 metrů nad jezem jsou u řeky 2 malé propadliny. Platí tu zákaz lovu dravců, otázkou zůstává zda zde vůbec nějaký dravci jsou. Kapry jsem žádné neviděl, a jestli tu jsou, tak ani nemají možnost se k nástraze dostat. Davy žravých cejnků malých a plotic u ní budou rychleji. Ve shrnutí jde o rybářsky atraktivní revír kde jediný mínus je, že při vydatných deštích rychle stoupá hladina.

Součástí revíru je úsek Svinařského potoka (GPS Z: 49°55'14.432"N, 14°12'53.918"E, K: 49°55'11.002"N, 14°12'51.918"E) od soutoku s Berounkou až k železničnímu nadjezdu v obci Zadní Třebáň (cca 100 m proti proudu potoka). Na ostrově pod jezem v Karlštejně-Klučicích platí zákaz lovu ryb z pravého břehu ostrova (po proudu), tzn. ze břehu přilehlého k odpadní strouze z MVE. Rybáři jsou oprávněni vstupovat na pozemky ostrova pouze v cca 3 m pruhu přiléhajícím k řece (levý břeh ostrova po proudu). Při lovu na bójku jsou povoleny pouze bójky, které jsou pevnou součástí udice. Používání trhacích bójek je zakázáno. Lov z plavidel a zavážení nástrah povoleno vyjma tůní. Na tůních je lov přívlačí a na živou či mrtvou rybku nebo její části zakázán, dravé ryby (štika, candát, sumec, bolen) jsou celoročně hájeny. Na tůních je dále celoročně hájen amur bílý. Parma obecná je celoročně hájena, úlovek podoustve říční a ostroretky stěhovavé je omezen na 2 kusy denně. Součástí revíru jsou potoky Karlický, Všenorský, Moklický (Babský) a Kluček, které jsou chovné - lov ryb zakázán. Svinařský potok je samostatným revírem.

Upozornění: Pravý břeh nad jezem v Mokropsech v délce cca 800 m je využíván k pořádání sportovních akcí ČRS ÚSMP. Žádáme proto o respektování občasných omezení, která jsou v průběhu roku aktuálně sdělována tabulemi umisťovanými v tomto úseku.
K revíru patří:

1. rybník Nádynek v k. ú. Svinaře 0,7 ha
  (GPS 49°53'45.5"N, 14°11'4.673"E)
  Místní úprava pravidel lovu ryb na této nádrži:
- celoroční zákaz vnadění a používání krmítek,
- dravé ryby (štika, candát, sumec, bolen) jsou celoročně hájeny,
- lov přívlačí a na živou či mrtvou rybku nebo její části zakázán,
- lov čeřínkováním zakázán,
- úlovek kapra omezen na 1 ks denně,
- amur bílý je celoročně hájen.
2. Dolní tůň Všenory   Všenory 1,0 ha
  (GPS 49°56'22.459"N, 14°19'18.496"E)
3. Horní tůň Všenory   Všenory 0,9 ha
  (GPS 49°56'22.205"N, 14°19'11.225"E)

Mapa revíru

Fotogalerie revíru

sumec ulovený při lovu...

Berounka 2 - reka

plavačkový úsek nad...

Berounka 2 - reka

nadjezová oblast v...

Berounka 2 - reka

jez v Mokropsech

Berounka 2 - reka

noční lov dravců na...

Berounka 2 - reka

plotice z Berounky

Berounka 2 - reka

most v Dobřichovicích

Berounka 2 - reka

ouklej z Berounky 2

Berounka 2 - reka

jaro na Berounce 2

Berounka 2 - reka

Komentáře k Berounka 2 - reka