Lov při zakalené vodě na Berounce | Rybářské revíry

Lov při zakalené vodě na Berounce

  • 9.4.2014 12:02

Druhou říjnovou neděli se vyjasnilo a teplota stoupla na 18 stupňů. Předešlý den vydatně pršelo a hladina Berounky stoupla. Voda byla zakalená. Tento stav pro některé rybáře představuje důvod jít na stojaté vody. Pravdou ovšem je, že ryby jsou naopak aktivnější než normálně. Zvedla hladina přináší spoustu potravy a ryby jsou aktivní. Jen je potřeba vyhledávat klidnější místa.Popřípadě vracáky. Pro lov jsem si vybral Berounku 2 poblíž Dobřichovic.

 

Za nástrahu jsem zvolil červi. V chladnějším období ryby preferují potravu bohatou na bílkoviny. Červ a žížala jsou to pravé. K zakrmení jsem použil plavačkové krmení zaměřené na kapra. Krmení je dobré namočit a nechat chvíli ustát. Lépe pak drží pohromadě. Zlom proudu a tišiny byl kvůli velké vodě už cca 5 metrů od břehu. Před ním byl slabý vracák do kterého jsem zakrmil 3 koule krmení o velikosti pomeranče. Po chvíli přišla první plotice a další ryby. Po každé rybě jsem přihodil malou kouli krmení o velikosti golfového míčku.

 

Za hodinu a půl lovu jsem vytáhl 6 kaprů v rozmezí 25 – 49cm, plotici, podoustev, cca 10 horouzků, cejna a několik ouklejí. Jeden kapr zabral na položenou. Vše ostatní zabralo na plavanou. Důležité je použít přesně vyvážený splávek. Vlasec o síle 14-16 a menší krystalku háček. Také musíte lovit těsně nade dnem.

Komentáře k Lov při zakalené vodě na Berounce